Ogłoszenia parafialne 12.08.2018

XIX Niedziela w ciągu roku - 12.08.2018

- Prasa katolicka.

- Zapisy do przyjęcia Pana Jezusa chorych i starszych.

- Zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy /17 września - poniedziałek/. Koszt: 50 zł.

- Cd Nowenny do św. Rocha.

- Wtorek, godz. 8.30 wyjazd z Panem Jezusem do chorych i starszych.

- Środa Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte jak w niedzielę /po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów/. Po Mszach Świętych zbiórka do puszki na „Caritas” /proszę Panie z PZ Caritas o przeprowadzenie tej zbiórki. Na Mszy Świętej o 11.00 nasze Dożynki parafialne; delegacje z wieńcami gromadzą się przy „babińcu” i procesjonalne wejście do kościoła. Od tego roku wieńce zostają w kościele zawsze do 2 niedzieli września, czyli do około 8.09 MB Siewnej i nie biorą udziału w procesji na św. Rocha /poźniej zabieramy je do domów/. Zapraszam serdecznie na tę Mszę Świętą szczególnie rolników!

- Sobota 16.00 Msza Święta Chrzcielna.

3. W przyszłą niedzielę Odpust św. Rocha:

Msze Święte: 7.00, 8.00, 9.30G, Suma Odpustowa 11.30. Przewodniczy: ks. kanonik Marian Podlarz z Koźmina Wielkopolskiego. Zgodnie z tradycją można wspaniałomyślnie wesprzeć stół odpustowy do soboty. Pamiętajmy o flagach na naszych domach. Ołtarz na zewnątrz kościoła przygotowują Parafianie ze Starego Gostynia /10 rodzin, które przygotowywały Ołtarz na Boże Ciało/ Stawiają w sobotę, ubierają w niedzielę. O kwiaty proszę aby zadbały rodziny sprzątające wg kolejności z Kosowa.

Asysta: Stary Gostyń, baldachim niosą Strażacy z Kosowa.

Proszę o udział dziewczynek sypiących kwiatki i udział Bractwa św. Benona.

SG: Parafianie z Kosowa Nr 46 m. 2, 3, 4, Nr 47, 48, 49, 50, 51.

G: Parafian z Goli Blok 76 E m. 7, 8, 9, 10.

- Nowy Ornat św. Rocha /1000 zł/ Bóg zapłać ofiarodawcy.

- Bóg zapłać za ofiary składane w 2 niedzielę miesiąca przeznaczone na zakup piecy dla Kaplicy w Goli /koszt około 9 tys złotych/.

- Dokończono odnowienie elewacji na Domu św. Józefa; odnowiono część elewacji na probostwie /Bóg zapłać p. Łukaszowi Flakowi ze SG za udostępnienie rusztowania do tej pracy/; od jutra cd odnowienia elewacji na probostwie.

- Prace przy obcinaniu suchych konarów na cmentarzu wyniosły 2.5 tys. zł.

- Cały czas czekam na firmę mającą wyremontować bramkę wejściową do kościoła.

- Podziękowanie Pani Konserwator.

Opublikowano dnia 11.08.2018 przez Administrator