Kaplica w Goli

Oprócz Kościoła Parafialnego pw. św. Marcina w Starym Gostyniu, na terenie parafii znajduje się również była Kaplica Dworska pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Goli fundacji Edwarda i Tekli Potworowskich. W czasie wojny ucierpiała. Po wojnie parafianie przeprowadzili generalny remont kaplicy: odmalowali ją i założyli instalację elektryczną. W związku ze znacznym wzrostem ludności w Goli (budowa bloków mieszkalnych) i zapotrzebowaniem na salkę katechetyczną, kaplica ta została w latach 1985-1989 przebudowana od podstaw. Jest to zasługa ks. kan. Stanisława Kostki. Odbyło się za to zgodą władz kościelnych i państwowych oraz żyjących jeszcze dzieci byłych właścicieli - rodziny Potworowskich. W roku 1989 kaplicę uroczyście poświęcił ks. abp. Jerzy Stroba - Ordynariusz Metropolita Poznański. Dziś, kaplica pełni rolę drugiego kościoła w parafii.

Wejście do kaplicy

Ołtarz główny

Więcej informacji o kościele i parafii znaleźć można w książce: "Stary Gostyń - z dziejów wsi i parafii" (Wyd. Ks. Stanisław Kostka, Komitet Obchodów 700-lecia Fundacji Kościoła, Muzeum w Gostyniu, Urząd Miejski w Gostyniu, 2001 r., ISBN 83-905685-6-X)