Ogłoszenia parafialne 25.02.2024

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

- GORZKIE ŻALE 10.30; Gola po Mszy Świętej.

- Początek Rekolekcji Wielkopostnych: o. Aaronowi Szczęść Boże.

- Po Mszach Świętych możemy wesprzeć naszych misjonarzy z racji Niedzieli Postu i Modlitwy w ich intencji.

- "Przewodnik katolicki" z modlitewnikiem 5 minut z Bogiem.

- ”Ziarno” dla dzieci /dzisiaj jeszcze nie przychodzimy do podpisu.

- Rekolekcje Wielkopostne: parafialne i dla naszych szkół.

Plan / ZAPRASZAMY.

Taca w czasie Rekolekcji na wsparcie dla Klasztoru Ojców Franciszkanów na Goruszkach. Bóg zapłać!

- I piątek /będziemy po rekolekcjach i spowiedzi/.

Godz. 16.00 Gola: spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania; Kandydaci do Bierzmowania z 2 części parafii spowiadają się w sobotę lub niedzielę rano.

Godz. 16.40 Droga Krzyżowa i Msza Święta.

Godz. 18.00 SG DROGA KRZYŻOWA /szczególne zaproszenie dla Parafian ze STĘŻYCY, MALEWA i MARKOWA/.

- I sobota 18.30 Błogosławieństwo dzieci z okazji „roczku”.

SG Parafian ze Starego Gostynia nr domu 18, 18A, 19, 20.

G Parafian z Goli nr domu 63A /„na lotnisku” 1-7.

Dziękuję za posługę w lutym!

- Sprawdzenie wykonania prac przy Ołtarzu Głównym przez Komisję Konserwatorska z Poznania i Leszna z Panią Dyrektor Urzędu z Poznania/ ustalenia dotyczące podejmowanych prac/.

- Bóg zapłać za ofiary składane na Daninę i prace przy Ołtarzu w naszym kościele; Darowizna na cele kultu - wyjaśnienie.

- Katecheza dla narzeczonych Gostyń Fara 19, 21, 23 marca od 17.15 do 20.30 z przerwami.

Darowizna na cele kultu religijnego

Aby wesprzeć parafię, możesz przekazać darowiznę na cele kultu religijnego.

Numer rachunku bankowego parafii:

65 8678 0005 0010 0100 0506 0001

Pamiętajmy, by w tytule przelewu wpisać: "darowizna na cele kultu religijnego" lub szczegółowo np. "darowizna na odnowienie ołtarza".

Warto zaznaczyć, że jest możliwość odliczenia darowizny od dochodu, który uwzględniany jest w rozliczeniu rocznym. Niezbędne formalności:

- posiadanie dowodów wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego,

- wykazanie w zeznaniu rocznym np. (PIT-37, PIT-36) kwoty przekazanej darowizny, kwoty dokonanego odliczenia oraz danych pozwalających na identyfikację obdarowanego.

Serdeczne Bóg zapłać!

Ksiądz Proboszcz