Ogłoszenia parafialne 13.08.2023

XIX Niedziela w ciągu roku - 13.08.2023

- Zapisy chorych i starszych do przyjęcia Pana Jezusa.

- Zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy - 17/18 września.

- Poniedziałek, godz. 8.00 wyjazd do chorych i starszych z Komunią Świętą.

- Wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte według porządku niedzielnego; poświęcenie ziół i kwiatów. Na Mszy Świętej o 11.00 nasze parafialne Dziękczynienie za zebrane plony. Zapraszam do udziału w Eucharystii szczególnie rolników. /będzie otwarte podwórze proboszczowskie, proszę korzystać/. Po Mszach Świętych zbiórka na dzieła realizowane przez naszą Archidiecezjalną CARITAS; o przeprowadzenie zbiórki proszę Panie z PZ Caritas.

- Sobota, godz. 16.00 Msza Święta Chrzcielna.

3. W przyszłą niedzielę Odpust ku Czci św. Rocha.

Msze Święte tylko w Starym Gostyniu: 7.00, 8.00 i 11.30 SUMA ODPUSTOWA. Przewodniczy: ks. kanonik dr Benedykt Glinkowski Referent prawny Dyscypliny i Sakramentów w Kurii poznańskiej. Ołtarz przygotowują i Asystę tworzą Parafianie ze Starego Gostynia mieszkający od nr 68A do nr 74. Niesienie Baldachimu i prowadzenie księdza z Najświętszym Sakramentem Strażacy z Kosowa; o Asystę ze świecami proszę Bractwo św. Benona oraz o dziewczynki sypiące kwiatki. Zgodnie z dobrym zwyczajem proszę o dary na stół odpustowy do piątku włącznie. Będzie otwarte podwórze proboszczowskie.

4. + Czesław Mikołajczak z Kosowa. Dobry Jezu...

SG Parafian z Dusiny nr domu 16/1, 16/2, 17/1, 17/2, 18/1, 18/2.

G Parafian z Goli nr domu 76 G m. 7, 8, 9, 10.

- Serdecznie dziękuję za ofiary składane w 2 niedzielę miesiąca.

- W przyszłym tygodniu ma być figura św. Rocha; może uda się ją zamontować przed Odpustem? /koszt ok. 2.500 zł; możemy wesprzeć zakup figury w Dniu Odpustu ku Czci św. Rocha.

Opublikowano dnia 13.08.2023 przez Administrator