Ogłoszenia parafialne 19.02.023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA w ciągu roku - 19.02.2023

- Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

- Po Mszy Świętej o 11.00 spotkanie dla kandydantów do Bierzmowania.

- "40 dni z Bogiem" /7zł

- "Ziarno" dla dzieci; podpisy.

- Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 11.00, G 17.00, 18.30. Taca na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie /Apel ks. Arcybiskupa. Post ścisły.

- Piątek, godz. 18.00 Droga Krzyżowa /szczególne zaproszenie dla parafian z Brosnisławek, Goli i Witoldowa.

- Sobota - początek parafialnych rekolekcji wielkopostnych; od poniedziałku do środy szkolnych. Rekolekcje będzie prowadził ks. Stanisław Gawlicki, Filipin ze św. Góry.

- Niedziela - Gorzkie Żale. Stary Gostyn, godz. 10.30. Gola po Mszy Świętej.

3. O posługę w naszych świątyniach proszę:

SG: parafian z Daleszyna, nr od 75 do 89 /nie kupujemy kwiatów. Później proszę o posługę parafian z Malewa.

G: parafian z Goli, nr 74/6, 74/7, 74/8, 75/1.

- Ofiary zebrane w II niedzielę miesiąca.

- W najbliższych dniach ministranci, lektorki i młodzież przyniosą do naszych domów, tak jak co roku, zaproszenia wielkopostne. Sprawy duchowe: Dk, GŻ, rekolekcje; sprawy materialne - Danina do zapłaty 4788 zł; ofiary na renowację ołtarza 150000 zł. Dla przypomnienia - ofiary z każdej I niedzieli miesiąca wysyłane do Kurii wynoszą 1134zł.

- Prace przy ołtarzu trwają cały czas w pracowni konserwatorskiej. Wiosną ruszą prace w kościele przy ołtarzu, montaż ma się zakończyć jesienią. Wszystko zgodnie z harmonogramem zatwierdzonym przez Urząd Ochrony Zabytków.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Ks. Proboszcz Mirosław Nowak