Ogłoszenia parafialne 03.07.2022

XIV Niedziela w ciągu roku - 3.07.2022

- 5 lat.

- Niedziela modlitwy i życzeń dla lipcowych Jubilatów i Solenizantów.

- Po mszy Świętej o 11.00 nabożeństwo błagalne o dobre urodzaje i żniwa.

2. Od poniedziałku do czwartku włącznie nie będzie Mszy Świętej w naszym kościele; również nie będzie czynne biuro parafialne. Pilne sprawy proszę zgłaszać p. Zbigniewowi Stężyckiemu.

SG: Parafian ze Starego Gostynia nr 26, 27, 28, 32 A.

G: Parafian z Bronisławek nr 1, 2/1, 2/2 i Witoldowo pałac nr 2/1.

4. + Waldemar Łowicki z Kosowa. Dobry Jezu...

- 7 lipca ok . 13.00 przybywają pielgrzymi idący do Częstochowy w tym roku w Starym Gostyniu przyjmujemy ich w Białym Orle u pp .Dudów /proszę osoby chętne o przybycie tam w celu pomocy w ugoszczeniu pielgrzymów /osoby chętne do upieczenia ciasta proszę o zgłoszenie się do zakrystii /nasze dary dostarczamy do sali przy wejściu Białego Orła. W Goli w Stanicy przy boisku również ok. 13.00.

- We wtorek wróciły do nas po odnowieniu 2 XVII-wieczne relikwiarze; w najbliższym czasie rozpocznie się konserwacja tyłu Ołtarza; odkryto drugą część wnęki gotyckiego sakramentarium; zostanie oddany do renowacji obraz zasłaniający wizerunek Pani Starogostyńskiej i filary z Ołtarza.

Z modlitwą i błogosławieństwem,

Ks. Proboszcz Mirosław Nowak