Ogłoszenia parafialne 29.03.2020

V Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020

Informacje o życiu naszej parafii w czasie próby

1. Msze Święte w niedzielę i dni powszednie w Starym Gostyniu i Goli według zwykłego porządku (z uwzględnieniem do najwyżej pięciu osób obecnych na Mszy Świętej nie licząc kapłana i posługujących). Oczywiście pierwszeństwo mają osoby zamawiające daną Mszę Świętą!

Korzystajmy z transmisji nabożeństw w TV, radio i przez Internet! Niech nas łączy wspólny różaniec o 20.30. Gorzkie Żale i Droga krzyżowa tylko w Starym Gostyniu o zwykłej porze, bez udziału wiernych (lub do pięciu osób chętnych). Praktykujmy Komunię Świętą duchową. Wzór modlitw będzie podany na stronach internetowych naszej parafii. Odmawiajmy modlitwę, którą otrzymaliśmy na kolędzie i modlitwę do św. Rocha, którą również mamy w domach.

2. Spowiedź Święta (wg zalecenia Ks. Arcybiskupa - po uprzednim umówieniu się np. przez telefon; zawsze na pół godziny przed Mszą Świętą jestem w kościele i w kaplicy i służę posługą /proszę się zgłaszać indywidualnie/. Korzystajmy z aktu żalu doskonałego /z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej okazji! Rozwinięcie tematu będzie na naszej stronie FB.

3. Biuro parafialne jest nieczynne. W sprawach ważnych i pilnych należy się zgłaszać po uprzednim ustaleniu telefonicznym.

4. Zawieszona zostaje (do odwołania) nasza posługa w sprzątaniu kościoła i kaplicy.

5. Trwają prace na cmentarzu; bardzo proszę o materialne wsparcie tych prac i innych w naszej parafii przez wpłaty na Daninę Diecezjalną i prace w naszej parafii, na konto parafialne (nr jest podany na naszej stronie internetowej); skarbona na Daninę jest od tego tygodnia w „babińcu” i tam przez kratę można włożyć do niej kopertę z ofiarą od rana do wieczora.

Bóg zapłać za dotychczasowe zrozumienie i ofiarność!

Opublikowano dnia 28.03.2020 przez Administrator